Küttesüsteemide tasakaalustamine

Küttesüsteemide tasakaalustamine

Pakume klientidele küttesüsteemide liinseadeventiilide seadistamise ja paigaldamisel ning tasakaalustus projektide teostamisel.

Milleks tasakaalustada?

Keskküttesüteemi tasakaalustamine on vajalik soojuse ebaühtlase jaotumise vältimiseks. Paratamatult on küttesüsteemis takistused ja vooluhulgad erinevad ning vesi voolab sealt, kus takistus on väiksem.

Selle tulemusel võivad temperatuuri erinevused erinevate ruumide vahel olla märkimisväärsed ning osad ruumid liiga jahedad samal ajal kui teised on üle köetud. Ülekütmine aga omakorda põhjustab tarbetut küttekulu.

Küttesüsteemi tasakaalustamine aitab vältida ülekütmist ning võimaldab seega säästa küttekuludelt kuni kolmandiku võrra.

Vajalik teostada:

Tasakaalustamis vajavad kõik süsteemiosad -radiaatoritel kasutatakse selleks termostaatventiile koos termopeadega ja lisaks on vajalik paigaldada kõikidele püstikutele ja magistraal harudele spetsiaalsed tasakaalustusventiilid. Tasakaalustamisprotsessi esimeseks sammuks on ventiilide eelseadistamine vastavalt projektile.

Projekti puudumisel tuleb aga alustada hoopis eelseadistuste arvutamisega. Lõplik tasakaalustatus saavutatakse alles peale tasakaalustusventiilide paikahäälestamist spetsiaalse aparaadiga.

Mida me tahame saavutada?

Tänapäeval, kui toasooja hind järjest tõuseb, on soovitatav tarvitusele võtta kõik võimalikud meetmed, mis aitavad kulusid vähendada. Kuid mitte vähem oluline ei ole ka inimeste soojusliku mugavuse tõstmine, mis on saavutatav tänu maja eri osades ühtlustunud temperatuurile.

Usaldus ja kvaliteet

Pakkudes kvaliteetset ja usaldusväärset teenust kasutame firma Danfossi liiniseadeventiile ja töödes kasutame Danfossi mõõtevahendeid. Küttesüsteemi tasakaalustus projektid teostame spetsiaalse tarkvaraga mille koolitused on läbinud meie ettevõte spetsialistid.

Pildid mõnedest objektidest, kus oleme teostanud tasakaalustamistöid: