Soojuspumbad

 

Paigaldame  õhk-vesi- ja maasoojuspumpasid vastavalt tellija soovidele.

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad sobivad ideaalselt kohta kus maakollektori paigaldamine ei ole võimalik ja soovitakse õli või elektrikütet asendada lahendusega mille püsikulud oleks väiksemad.

Õhk-vesi soojuspumbad võtavad oma energia välisõhust mille aurustis olev külmaainet soojendab välisõhk ning annab oma energia läbi kondensaatori hoone küttesüsteemile . 1 Kw elektrienergiast saab keskmiselt 3-4kw soojusenergiat.

Õhk-vesi soojuspump sobib uuetsse ja renoveeritavatesse hoonetesse millega köetakse nii põranda- kui radiaatorkütet ja valmistatakse soojavett. Õhk-vesisoojuspumbad töötavad edukalt välistemperatuurini kuni – 25C. Vajalik on kasutada lisakütet (elekter, pellet, õli või gaas).

Soojuspumba valikul tuleb arvetsada hoone soojusvõimusega ( mida arvutatakse välispiirete soojusjuhtivusega) ventilatsiooni ja soojavee vajadusest. Soojuspumbad kasutavad külmaainena R32. 

Pakume lahendusi eramajadest kuni suute tööstus tarbijateni välja.

Maasoojuspump

Maasoojuspump võtab oma energia maapinnast. Kõige enim paigaldatav lahendus on klassikaline horisonaalmeetod ning vähem levinud on vertikaalsed puuraugud.

Üldjuhul paigaldatakse maakütte kollektor 1 meetri sügavusele ja täidetakse külmumsisvastase vedelikuga mille miinuseks on vajalik suur maaala. Kuid paigaldatakse ka energia kaevud mille miinuseks on kallim paigalduse hind.

Vajaliku maakollektori pikkuse aitab välja arvutada spetsiaalne arvutiprogramm. Rusika reegel on 1m2 köetavat pinda vajab 3m maakollektorit. 1 Kw elektrienergiast saab keskmiselt 3-5kw soojusenergiat. Soojuspumba valikul tuleb arvetsada hoone soojusvõimusega ( mida arvutatakse välispiirete soojusjuhtivusega) ventilatsiooni ja soojavee vajadusest.

Maasoojuspump sobib uuetsse ja renoveeritavatesse hoonetesse millega köetakse nii põranda- kui radiaatorkütet ja valmistatakse soojavett. Pakume lahendusi eramajadest kuni suute tööstus tarbijateni välja.

 

 

Pildid mõnedest objektidest: